ELU & LOOMING

KOHTUMISPAIK

Õhtu-Kalda loomemaja on kohtumispaik, mille südameks on allkorrusel asuv väike kohvik. See ruum võimaldab hubast koosviibimist: niisama jutustamiseks, tee või kohvi nautimiseks, kookide söömiseks ja lugemiseks. Selles, kunstnike poolt kujundatud ruumis on võimalik läbi viia loenguid, esitlusi, armsaid kontserte, kirjandusringkondade kohtumisi vms.

 

ARTISTS IN RESIDENCE

Kultuuritegelased saavad tulla ning mõne kuu Õhtu-Kalda majas elada, et süveneda oma töösse ja loomingusse ning olla ümbritsetud teiste loomeinimestega. See on võimalik kas residentuuri programmi, mistahes teise projekti abil või siis oma käel.
Selleks on teisel korrusel neli tuba, alumisel korrusel stuudioruum ja kõrvalasuvas hoones muusika tuba. Suuremate projektide jaoks saab paindlikult kasutada ka ateljeeruumi. Osa kõrvalhoonest sobib ka kohaliku kunstniku töökojaks.

 

KUNSTIKOOLITUS

Kunstikoolitus on selle majaprojekti üks võtmeküsimus. Töötoad resideeruvate ning kohalike kunstnike ja kultuuritegelastega, animatsioonid, teatriprojektid, seminarid, kohtumised tuntud ja tundmatute inimestega, vestlusringid, kirjandussalong, koostöö Haapsalu koolidega ning palju muud. Sihtrühmaks on kultuurihuvilised lapsed, noored, täiskasvanud, erivajadustega inimesed ja sanatooriumide külastajad. Kogu kontseptsiooni keskseks ideeks on heategevus ja mitteformaalne aktiivõpe.

 

KOHVIK

Kohviku toimimiseks töötame erinevate osapooltega koos välja loomingulised kontseptsioonid. Näiteks on võimalik need ruumid anda erinevate koostööprojektide raames kasutamiseks noortele, üliõpilastele, toidublogijatele või teistele, kellel on soov saada kohviku pidamise kogemust ja praktikat ning külastajatele põnevat vaheldust pakkuda.

KÜLALISTETOAD

Esimesel korrusel on kaks tuba, mida saab rentida peredele, sõpradele, külalistele või teistele loominguga tegelevatele inimestele.

 

SUURED IDEED

Igal aastal on mõeldav mõneks ajaks peatada tavapärased majaga seotud tegevused, et teha ruumi suurematele ideedele. Näiteks korraldada suvelaagreid, teatriprojekte, seminare või olla koostööpartneriks Haapsalu kultuurifestivalidele.
See periood annab meile võimaluse olla avatud hullumeelsetele mõtetele ning algselt võimatuna näivatele visioonidele.

 

AED

Aia üks osa on mõeldud sotsiaalse koosolemise jaoks: istumispaik, saun, väliköök. Teine osa aiast on pigem vaiksem osa, kuhu tuleb võrkkiik ja väike paviljon. Sinna kuulub ka aiamaa, kus üheskoos tegutseda, taimi kasvatada ning saaki koristada.

© 2017 by Ohtu-Kallas 15. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now